CAMPO BOSCO 2018

FreeDOM – Wolność jest w nas!23 SIERPNIA – CZWARTEK

13.00 Otwarcie rejestracji

17:30 Kolacja

19:00 Oficjalne otwarcie Festiwalu Campo Bosco 2018

19:30 Koncert zespołu Muzyczni Czarodzieje

Muzyczni Czarodzieje to zespół, który rok temu skradł serca publiczności Campo Bosco, dlatego w tym roku rozpoczną nasze wspólne świętowanie. Zespół tworzą profesjonalni muzycy, grający od wielu lat w zespołach rockowych i reggae, a także osoby niepełnosprawne intelektualnie. Tym, co sprawia, że zespół jest wyjątkowy, jest poziom wykonywanej muzyki. Śpiewają tylko niepełnosprawni, o miłości i chęci bycia sobą.

21:30 Modlitwy wieczorne – Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5,1)

0:00 Cisza nocnaSTREFA 18+ (Stodoła)

Wieczorami, w strefie 18+, przebywają osoby, które ukończyły 18. rok życia. Osoby te będą posiadały specjalne identyfikatory.

23:00 Uroczyste otwarcie

Koncert: Akustyczne po męsku o Bogu rozmowy

Kilku młodych mężczyzn spotkało się we wspólnym projekcie muzycznym, aby poszukać odpowiedzi na pytanie o sens istnienia i miejsce Pana Boga w ich życiu. Każdy z nich zaproponował po kilka utworów, m.in. z repertuaru Dyjaka, Kultu, Gintrowskiego, Comy, a nawet Franka Sinatry. W ten sposób powstała ciekawa opowieść o ludzkich zmaganiach w sferze ducha: wierze, buncie, zwątpieniu i powrotach. „Będzie o Bogu, ale nie znaczy, że tylko łagodnie i grzecznie” – zapowiadają twórcy projektu.

00:00 Piotr Zworski – Męski Dekalog, czyli jak powstać z gleby

Dziennikarz, od piętnastu lat żonaty, tata Filipa, Zuzi i Tomka. Zbudował dom, zasadził drzewo, ma dzieci i marzy o tym, by osiągnąć zbawienie. W swoim życiu przeszedł kilka poważnych kryzysów. O jednym z nich mówi: „Kryzys w naszym małżeństwie spowodowany był przede wszystkim moim egoizmem. Niby byłem w małżeństwie, ale moje ja było na pierwszym miejscu. Nie byłem odpowiedzialny, rozleniwiłem się. Przestałem walczyć o relacje. Coś już osiągnąłem, miałem dom, pracę, pieniądze. Pomyślałem: wystarczy. I zająłem się sobą”. Podczas spotkania opowie o swoim doświadczeniu stawania na równe nogi.24 SIERPNIA – PIĄTEK

Rusz Duszę!

8:00 Pobudka

8:30 Modlitwy poranne: Lectio divina – ks. Przemek Kawecki SDB

9:00 Śniadanie

10:00 Spotkanie z s. Anną Nobili (Scena Główna)

Anna Nobili była striptizerką i tancerką w nocnych klubach. Dziś jest siostrą zakonną (wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Pracownic Domu Świętego w Nazarecie) i wychwala Boga tańcem. Nawróciła się pod wpływem wizyty u grobu św. Franciszka w Asyżu. 43-letnia dziś tancerka nazywa siebie „baletnicą Pana Boga”.

„Tamte noce były ciemne, wypełnione złem, seksem i narkotykami” – powiedziała o swoim poprzednim życiu w wywiadzie udzielonym gazecie „La Repubblica”. Swoje doświadczenie w Asyżu przyrównała do nawrócenia św. Pawła w drodze do Damaszku. Jak wyznała, u grobu św. Franciszka doświadczyła Bożej obecności. „Szefowi oznajmiłam, że znalazłam nowy, najczystszy skarb – Boga” – mówiła o swoim zerwaniu z dotychczasową pracą. „Moje życie się zmieniło, odrodziłam się na nowo. Nigdy nie zrezygnowałam z tańca, lecz teraz tańczę dla Boga” – oznajmiła.

12:00 I blok panelowy

STREFA NORMAL (Sala teatralna)

Grzegorz Kasjaniuk – Bóg, który wyprowadza z niewoli

Dziennikarz Polskiego Radia Olsztyn, publicysta muzyczny, autor książek; w przeszłości organizator i juror wielu festiwali rockowych. Pokazuje, gdzie kryją się duchowe pułapki m.in. w muzyce. Daje świadectwo swojego życia, przytacza świadectwa muzyków i fanów zniewolonych także przez muzyczny satanizm. Podczas spotkania opowie m.in. o swoim uzdrowieniu przez Matkę Bożą w Gietrzwałdzie, podkreślając moc modlitwy różańcowej.

STREFA 18+ (Stodoła)

Monika i Marcin Gomułkowie

Monika i Marcin Gomułkowie wraz z dziećmi tworzą team Gomułeczek działający w internecie pod nazwą Początek Wieczności. Social media ukazują ich codzienne życie niczym sielankę – zawsze uśmiechnięci rodzice i zadowolone dzieci. A jak jest poza siecią? Mówią, że nie mają przepisu na idealne małżeństwo, ale sami starają się przeżywać życie tak, jakby każdy dzień był pierwszym i ostatnim, podkreślając, że poziom satysfakcji z relacji wzrasta wraz z ilością włożonej w nią pracy.

13:30 Obiad

15:00 Blok warsztato-konferencji (do wyboru)

Warsztaty 3-godzinne

HAJS – Jak zarządzać pieniędzmi, aby żyć w wolności finansowej? (Tylko 18 +)

- Biblijny obraz finansów.

- Zarządzanie finansami w życiu codziennym.

- Dawanie – Boża ekonomia

- Praca – dla kogo pracuję?


CZAS – Jak zarządzać czasem, aby mieć czas na wszystko?

- Na czym polega zarządzanie czasem?

- Sposoby i techniki skutecznego planowania swojego czasu.

- Jak mądrze wykorzystywać czas?


Warsztaty 1,5-godzinne


JEDZENIE – Jak jeść, aby być ciągle pięknym i zdrowym?

Warsztaty uczą:

– dobrych nawyków żywieniowych;

– pozytywnego myślenia;

– zerwania z mitami żywieniowymi;

– komponowania właściwego menu;

– odczytywania składu produktów spożywczych.


EMOCJE – Jak zrozumieć siebie i swoje emocje?

- Czym są emocje?

- Jak panować nad swoimi emocjami?

- Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami?


INTERNET – jak być wolnym od pornografii, sieci, hazardu itp.?

- Jakie są mechanizmy uzależnień?

- Jakie są symptomy uzależnienia?

- W jaki sposób chronić się przed uzależnieniem?

- Jak rozpocząć wychodzenie z uzależnienia?


CIAŁO – Uwolnij swoje ciało. Warsztaty z tańca uwielbienia

- Jak modlić się tańcem?18:30 Kolacja

20:00 Wieczór uwielbienia. Prowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB z zespołem ANOTHER

21:30 Eucharystia. Kazanie: Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli (J 8,32) – ks. Maciej Sarbinowski SDB

0:00 Cisza nocnaSTREFA 18+ (Stodoła)

Wieczorami, w strefie 18+, przebywają osoby, które ukończyły 18. rok życia. Osoby te będą posiadały specjalne identyfikatory.

23:00 Janek Samołyk

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa po polsku oraz po angielsku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i „piosenki z tekstem". Wokalista występuje od 2008 roku. Zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu w 2009 roku, został finalistą Jarocina 2010 (pięć lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał cztery płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single "Codziennie", "Problem z wiernością", "Piosenka o pointach", "Złe czasy" i "Na prezent" gościły na Liście Przebojów Trójki. Aktualnie działalność koncertowa Samołyka ma dwa wymiary: pierwszy to kameralne występy akustyczne w duecie; drugi – energetyczne koncerty w większym, rock'n'rollowym składzie. U nas wystąpi w tej drugiej odsłonie.25 SIERPNIA – SOBOTA

Wolność jest w nas!

8:00 Pobudka

8:30 Modlitwy poranne: Lectio divina – ks. Przemek Kawecki SDB

9:00 Śniadanie

10.00 Jerzy Górski – „Najlepszy” (Scena Główna)

Były narkoman, triathlonista, mąż i ojciec. Jerzy Górski to człowiek o wielu twarzach. Do ośrodka MONAR trafił w 1984 roku. Miał za sobą 14 lat zmagań z narkotykami. Rok później przebiegł pierwszy maraton, w kolejnym ukończył triatlon. W 1990 r. zwyciężył w zawodach Double Ironman w Huntsville w Alabamie (7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze, 84 km biegu), wówczas najbardziej prestiżowych na świecie. W ubiegłym roku powstała książka aut. Łukasza Grassa i film o życiu Górskiego pt. „Najlepszy”

11.15 Góry – symbol wolności

STREFA NORMAL (Sala teatralna)Ekspedycja Kaukaz – Strażacy z Olsztyna

Trzech olsztyńskich strażaków wybrało się na najwyższy szczyt Kaukazu, czyli Elbrus. Wyprawę rozpoczęli 15 lutego. Góra ma ponad 5600 m wysokości. Pierwszy atak szczytowy zakończył się niepowodzeniem. Silny wiatr, opady śniegu i niska temperatura kazały zawrócić z wysokości 4700 m. Załamanie pogody przeczekali w jamie śnieżnej. Trzy dni spędzili na wysokości 4200 m. Po powrocie do obozu i jednym dniu regeneracji drugi raz zaatakowali szczyt. 24 lutego, po dziesięciu godzinach wspinaczki, zdobyli Elbrus. Na szczycie na radość nie było czasu, każdy myślał o szybkim powrocie. Temperatura odczuwana przy silnych wiatrach spadała nawet do – 40-50 stopni Celsjusza. Jak mówią strażacy, zamarzało wszystko, łącznie z wodą ukrytą pod czterema warstwami odzieży. Niską temperaturę najbardziej odczuł Łukasz Prot. Czucie w palcach u rąk do dziś w pełni nie wróciło. Zapraszamy na spotkanie z bohaterami wyprawy.

STREFA 18+ (Stodoła)

Monika Rogozińska – Lot koło nagiej damy

Monika Rogozińska to urodzona w Warszawie dziennikarka, która pokochała góry. Była pracownikiem schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, ratownikiem TOPR, przewodnikiem tatrzańskim. Współorganizowała wyprawy zimowe na – niezdobyte o tej porze roku – ośmiotysięczniki Himalajów i Karakorum. Towarzyszyła alpinistom jako korespondent „Rzeczpospolitej”, radia i TVP. Brała udział m.in. w zimowej wyprawie na Nanga Parbat (8125 m) w Pakistanie. Trzęsienie ziemi, lawiny, wypadek alpinisty, akcja ratunkowa w Himalajach ‒ to tylko wstęp do zaskakującej historii, jaką nam opowie. Zapraszamy na fascynujące spotkanie.

12:30 Eucharystia z wręczeniem krzyży animatora

13:30 Obiad

15:00 Warsztaty

18.30 Kolacja

Koncerty (Scena Główna)

19:30 VBS (właśc. Wiktor Bogdan) – raper, producent, pianista i... wiele innych przypadłości muzycznych. Najmłodszy zawodnik z czołowej wytwórni w Polsce QueQuality. Kiedyś uczestnik Campo Bosco, potem twórca jednego z hymnów Campo. Dzisiaj wraca na festiwal dać świadectwo wiary, opowiedzieć o swojej drodze muzycznej i zagrać koncert.

20:00 Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn

raper, producent, pianista i... wiele innych przypadłości Jedyna taka grupa muzyczna w tym kraju, a z pewnością jedyna grupa o tak długiej nazwie. Całość koncertu – piosenki i narracja – składają się na zwariowane, liryczno-nostalgiczne show z dużą dozą czarnego humoru, ironii i dystansu do siebie samych i świata. O sobie samych SMKKPM pisze: „Mamy do świata pretensje, skargi, zażalenia i DYSTANS, bo niestety ze wszystkich możliwych ludzi urodziliśmy się akurat sobą. Jesteśmy trochę jak wypadek, w którym wóz cyrkowy zderzył się z samochodem nastolatków, a życie to dla nas basen, z którego ktoś wypuścił wodę, gdy my już przebraliśmy się w kąpielówki… Spotkanie z nami to wyśmianie tych wszystkich trudnych, życiowych spraw: pracy, sprzątania, związków… Wiecie jak jest. Łączymy dowcip i chłopięcą nostalgię z bezpretensjonalną i absurdalną poezją”.

21:00 ANOTHER

Another tworzą Marek Zawadzki i Mikołaj Żołnierczuk – dwaj perkusiści z Warszawy, których pasją jest muzyka. Ich muzyczna przygoda rozpoczęła się dwanaście lat temu i trwa do dziś. Tekstami utworów starają się nakłonić słuchaczy do przemyśleń, muzyką – do tańca. Zespół dba o opiekę muzyczną całego Campo Bosco, a tego wieczoru zaprezentują swój autorski materiał.STREFA 18+ (Stodoła)

23:00 VIDEOBLOG – Łukasz „Szampanek” Szymanek

Moda na videoblogi rozrasta się, jak grzyby po deszczu. Każdy, kto ma coś do powiedzenia, a przeważnie nie ma, włącza komputer i rozpoczyna nagrywanie. Potem mówi o wszystkim, czyli najczęściej o niczym. Zatem, czy najnowszy program Łukasza „Szampanka” Szymanka jest o niczym? Nie, absolutnie! To program o bólu istnienia, o przewadze młodości nad dojrzałością, o wszechwiedzy… przynajmniej tak myśli główny bohater, Paweł – z wykształcenia politolog, który mieszka z rodzicami. Bezrobotny, czasami dorabia u wujka. Wie, że może zmienić świat, ale na razie mu się nie chce.

„Videoblog” napisał i wyreżyserował Marcin Wąsowski z kabaretu Świerszczychrząszcz. To drugi program, po „Spotkaniu z Aktorem”, który stworzył dla Łukasza Szymanka.

"Videoblog" to spektakl o youtuberze, osobie, która kręci filmiki o swoim życiu i umieszcza je w sieci. Tego typu "gwiazdki" spotykamy codziennie w tzw. show-biznezie. Kim są tacy ludzie, jak bohater spektaklu? Do czego dążą i czy mają coś do powiedzenia? O tym najlepiej przekonać się osobiście.26 SIERPNIA – NIEDZIELA

8:30 Pobudka

9:00 Śniadanie

10:00 Uwolnij talent!

Śpiewasz, tańczysz, robisz coś ciekawego? Każdy, kto ma ochotę zaprezentować swój talent, tego dnia ma scenę do swojej dyspozycji! Jeśli chciałbyś wystąpić na scenie, podeślij krótki film o tym, co robisz, co chcesz pokazać, na adres: campo.bosko@gmail.com

Najlepsze i najciekawsze propozycje umieścimy w programie: Uwolnij talent!

11:30 Eucharystia.

13:00 Obiad, sprzątanie, rozjazd

Archiwum

[PDF] program CAMPO BOSCO 2012 w formacie PDF
[PDF] program CAMPO BOSCO 2011 w formacie PDF
[PDF] program CAMPO BOSCO 2010 w formacie PDF
[PDF] program CAMPO BOSCO 2009 w formacie PDF
[PDF] program CAMPO BOSCO 2008 w formacie PDF
[PDF] program CAMPO BOSCO 2007 w formacie PDF